2018-04-09

Fortepijono

Fortepijono metodinės grupės pirmininkės: Violeta Česaitienė ir Virgilija Kirnaitė.
 
Fortepijono metodinės grupės mokytojai: A. Bakienė, L. Bartosevič, S. Bulygo, V. Česaitienė, V. Čojienė, M. Daujotaitė, M. Ignatavičienė, L. Jeriomina, N. Karaškaitė, J. Kazakevičiūtė, V. Kirnaitė, A. Liasienė, N. Marcinkevičiūtė, E. Meiluvienė, I. Naujikaitė, A. Preikšaitė, N. Puišytė, M. Sereika, J. Šablinskaitė-Sokalska, Z. Šablinskienė, D. Tareilytė-Juškienė, J. Fedorkinas, M. Katinas.
 
Fortepijono metodinė grupė – pati gausiausia mokykloje, joje dirba 25 aukštos kvalifikacijos fortepijono mokytojai, jų darbą koordinuoja dvi metodinės grupės pirmininkės. Kiekviena klasė turi mokytoją kuratorę, kuri stebi mokinių akademinius atsiskaitymus. Fortepijono pamokos yra individualios, todėl mokytojai turi galimybę labai gerai pažinti kiekvieną mokinį, parinkti kūrinius, atsižvelgdami į kiekvieno vaiko poreikius, galimybes, temperamentą.  Mokiniai atlieka įvairių epochų ir stilių muziką – nuo senovės meistrų ir klasikos iki džiazo ir populiarių  melodijų.

Visi šios metodinės grupės mokiniai turi galimybę pasirodyti scenoje, dalyvaudami įvairiuose konkursuose, festivaliuose, koncertuose. Patys gabiausi ir darbščiausi jaunieji pianistai ne kartą dalyvavo ir pelnė laureatų diplomus Vilniaus, respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose. Kiekviena fortepijono klasė rengia tradicinius renginius:

1 kl. – koncertas „Tau, mamyte“, skirtas motinos dienai.
2 kl. – lietuvių kompozitorių kūrinių koncertas.
3 kl. – programinės pjesės projektas-konkursas „Kaip pavadinčiau aš?“, kuriame dalyvauja įvairių metodinių grupių trečių klasių mokiniai, bei kas du metus rengiamas renginys „Muzikos spalvos“, kuriame koncertuoja įvairių Lietuvos muzikos mokyklų trečių klasių mokiniai.
4 kl. – koncertas „Etiudų šventė“, kuriame pasirodo ir 3 kl. mokiniai.
5 kl. – koncertas „Iš baroko muzikos lobyno“.
6 kl. – koncertas „Klasicizmo atspindžiai“.
7 kl. – koncertas „Spalvingasis romantizmas“.
8 kl. – „Atsisveikinimo koncertas“.

Ši metodinė grupė taip pat rengia ir bendrus fortepijoninės muzikos renginius, kuriuose pasirodo ne tik mūsų, bet ir kitų mokyklų mokiniai. Projektas „Garsų pasauliai“ yra rengiamas kartu su M. K. Čiurlionio menų mokykla. Kiekvienais metais šio projekto tema yra skirtinga. Supažindinti jaunuosius atlikėjus su džiazo muzika skirtas projektas „Džiazo atspindžiai“, kuris rengiamas kartu su Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos moksleiviais. Plačiau ir giliau suprasti įvairių epochų fortepijoninę muziką kviečia projektas „Baroko, klasicizmo ir romantizmo epochų savitumai”, kurį sudaro trys koncertai, organizuojami bendradarbiaujant su teorijos metodinės grupės mokytojais. Konkursas „Mūsų įkvėpti“ yra skirtas sužadinti susidomėjimą lietuvių kompozitorių kūryba. Ne pirmus metus ši metodinė grupė organizuoja jaunųjų pianistų festivalį „Žymių kompozitorių fortepijoninė muzika nuo baroko iki XX a. vidurio“. Jaunieji pianistai ypač mėgsta muzikuoti fortepijonu duetu ir ansambliuose su kitais instrumentais, tad tokie ansambliai kiekvienais metais pasirodo mokyklos pamėgtuose renginiuose – kamerinių ansamblių festivalyje „Muzikuokime drauge“, fortepijoninių ansamblių festivalyje „Dviese smagiau“ ir festivalyje „Šeimyninio muzikavimo džiaugsmas“, kuriame mokiniai muzikuoja su savo šeimos nariais. Kai kurie mokiniai drovisi arba nebūna pasirengę groti scenoje, tačiau pats mokymosi groti fortepijonu procesas teikia didžiulę naudą, nes jo metu yra vystomas mąstymo ir reakcijos greitis, judesių koordinacija, dėmesio koncentracija, ugdomi jausmai ir vaizduotė, darbštumas, kantrybė ir atkaklumas.

M. Schmitz „Metas atostogauti“
Atlieka Grytė Samoškaitė, Kornelija Zakažauskaitė, I kl.
ir tėtis Žydrūnas,
mokytoja V. Česaitienė, 2015 m.
W. A. Mozart Fantazija d-moll
Atlieka Andrejus Savčenko, VII kl., mokytoja M. Daujotaitė,
2015 m.